ایرانی و اروپایی(مقایسه ایی بین کارشناسان ما و آنها از نظر تخصص وعملکرد)

چندین سال است که مشاوره وساختار سیستم یک شرکت ایرانی که شریک تجاری یک شرکت بین المللی موفق آلمانی است را بعهده دارم و تلاشم این است که بتوانم ایده وتفکر و ساختار وسیستم آن را کپی کرده ومورد استفاده قراردهیم.

آنهایی که با شرکتهای بین المللی وکشورهای اروپایی ارتباط دارند میدانند که آلمان وشرکتهای آلمانی از کلاس و تفکر منحصر بفرد وبالایی برخوردار است .

اگر این شرکت آلمانی نیز یک شرکت 110 ساله ورتبه یک جهانی باشد ببینید چقدر موفق و سیستماتیک و علمی خواهد کرد.

دراین چند سال همیشه یک چیز نه در مقایسه با آلمان وحتی کشورهای دیگر به یک چیز رسیدم که تحصیلات  وعلم کارشناسا ن واقعی ما(آنهایی که با کنکور سراسری و در دانشگاههای معتبر تحصیل کرده اند ) علم وتخصصشان بیشتر از  تحصیل کرده ها وکارشناسان خارجی درهمان مقطع است.

دربررسی سختار های سیستمی وعلمی شرکت های موفق خارجی میدیدم همه آن تخصص ها ومباحث علمی در ایران نیز تدریس شده وکارشناسان ما کاملا با آن آشنایی دارند.

همیشه بدنبال یک حلقه مفقوده میگشتم ببینم که چرا کارشناسان ما با وجود این پتانسیل ها بسیار ضعیف تر از آنها عمل میکنند که به موارد زیر پی بردم:

1- کارشناسان ما متاسفانه همیشه بیش از آنچه میدانند سخن میگویند و اظهار نظر میکنند وبسیار کمتر عمل میکنند ولی کارشناسان خارجی موفق بسیار کم میگویند وحتی میدانند ولی بسیار بیشتر از آن چه میدانند عمل میکنند.(بقول قدما عالم بی عمل همانند زنبور بی عسل است)

2-کارشناسان ما بدلیل اینکه همه صاحبنظر و سخن ور هستند بسیار در کار تیمی ضعیف عمل کرده و اختلاف نظر وعمل دارند وبیشتر کارهای شرکتی برای انجام نیازمند کار تیمی است به همین خاطر درورزش های انفرادی نیز موفق تر از ورزش های تیمی هستیم.

3-کارشناسان خارجی بدون درنظر گرفتن مشخصات فردی مدیران خود کاملا مطیع دستورات و مجری اهداف شرکت هستند ولی کارشناسان ما اولین توان کارشناسی خودرا در سرپیچی وعدم پذیرش مافوق میدانند.

4-کارشناسان خارجی به تحصیل ویادگیری حین کار بسیار اهمیت قایل هستند که بهترین زمان توسعه دانش کاربردی است برعکس کارشناسان ما قبل از کار آنقدر خوانده اند واحساس میکنند در حین کار باید از دانش گذشته بهره بگیرند ونیاز به آموزش ومطالعه ندارند.

5- کارشناسان ما هرکاری ووظیفه ایی را با پول دریافتی و وظیفه ایی که خود برای خود تعریف کرده می سنجند ولی کارشناسان خارجی پول وثروت وموفقیت ووظیفه را درانجام صحیح وظایف محوله و تحقق اهداف سازمانی میدانند.

شاید چندین دلایل وموارد دیگر نیز بتوان به آن اضافه کرد که هرکدام بتنهایی منجر به تضعیف و کاهش توانایی وپتانسیل کارشناسان ما درمقایسه با کارشناسان خارجی میشود.

کشورهای پیشرفته نیز با اطلاع از این تخصص وتجربه کارشناسان ما آنها را با آغوش باز برای پست های مدیریتی خود میپذیرند وبا رفع عارضه های فوق در محیط کار بهترین بهره وری را از آنها برده واهداف سازمانی خود را پیش میبرند.

/ 1 نظر / 42 بازدید
مشاور حقوقی

بنام خدا مشاوره حقوقی/ با کارشناس ارشد حقوق/ تحصیل کرده سومین دانشگاه معتبر کشور/ مشاوره ای تخصصی و کاملا قانونی/ توضیحات بیشتر در وبلاگ با سلام دوست عزیز وقت بخیر من از وبلاگ شما دیدن کردم و نظرم را گذاشتم... امیدوارم شما هم از وبلاگ ما دیدن فرمایید و نظر بدید وبلاگ شما بدون تعارف از محیط خوب و زیبایی برخوردار است... و مطالب جالب و خواندنی دارد... ممنون می شوم وبلاگ ما را جهت مشاوره حقوقی حتما به اطرافیان و دوستان خود پیشنهاد دهید... در وبلاگ ما با صرف هزینه بسیار کم می توانید پاسخ سوالات حقوقی ، قانونی و مشکلات خود در دادگاه را به صورت کاملا تخصصی و قانونی دریافت کنید... تجربه نشان داده است که سایت ها و وبلاگ هایی که مشاوره حقوقی رایگان ارائه می نمایند در مشاوره خود برای شما وقت کافی نمی گذارند و به دلیل رایگان بودن مشاوره و عدم مسئولیت در مقابل مشاوره حقوقی که ارائه می دهند هیچ ضمانت اجرا و تضمینی برای اطلاعات حقوقی ارائه شده آنها وجود ندارد... با آرزوی موفقیت بیشتر برای شما دوست عزیز منتظر حضور گرمتان در وبلاگ خود هستیم هدف ما این است: با ما یکبار مشاوره حقوقی را تجربه و امتحان کنید تا همیشه اعت